Prostor pro vaše dotazy.  Formulář na vložení dotazu najdete dole na stránce.

Diskusní téma: zubní náhrady

odštípnutá korunka v den nasazení

Renata Bajerová 19.01.2018
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dnes mi paní doktorka nasadila korunku, kolem třičtvrtě na deset, neměla jsem na ní kousat hodinu. Oběd jsem měla až po dvanácté. Měla jsem pocit, že mi tam něco překáží, ale při pohledu na korunku mi tam spíš kousek chybí. Je tam prasklina. A stále to bolí a mám i pocit tlaku jako by byla velká. Bohužel jsem dnes již paní doktorku nezastihla. Nevím čím se to mohlo stát, nebo jestli to je možné? Stačí navštívit paní doktorku v pondělí? Moc děkuji za odpověď

Re: odštípnutá korunka v den nasazení

Jiří Sedláček 19.01.2018
Každý zubní náhrada se musí v ordinaci zkontrolovat z mnoha hledisek a jedno z nich je výška do skusu. Jestli není vysoká, stejně jako když vám doktor udělá plombu a kontroluje jestli nevadí do skusu. Toto vaše paní doktorka zřejmě neudělala, takže to mohlo být příčinou prasknutí korunky. Na korunky se může kousat ihned po opuštění ordinace, není důvod hodinu nekousat. Cement kterým se korunky fixují je pevný po pár minutách. To, že vaše korunka praskla rozhodně není vaše chyba. Přijďte do ordinace hned v pondělí, třeba bude stačit korunku zabrousit a bude to v pořádku. Nebo bude nutné jí sundat a udělat znovu. V praxi to často probíhá tak, že z ordinace přijde do laboratoře model nebo otisk s příkazem na kterém je napsáno "reklamace" A laboratoře se doktorů bojí, jsou rádi že jim posílají zakázky, takže to musí udělat znovu, což jsou hodiny práce.

špatné korunky, skus proti sobě

Zdena 12.01.2018
Dobrý den, mám vyrobené celokeramické zubní korunky (dolní čelist - 5 spojených zubů, od 3 po trojku, jednu jedničku mám vytrženou kvůli špatnému skusu) ze zirkonu (Microdent). Korunky mi nesedí, nedoléhají na dáseň, pravá trojka z vnitřní strany zavazí - jakoby vyčnívá z dásně. Paní doktroka mi udělala otisk, pak vyzkoušela po týdnu nosič a po dalším týdnu mě poslala do laboratoře vyzkoušet korunky. Nechali mě skousnout, jestli něco nevadí při skusu, mírně obrousili špičáky. Paní doktorka mi zuby nasadila (prozatím nejsou přicementované), ale když jsem řekla, že mi ta trojka zavazí, řekla, že už se s tím nedá nic dělat. Navíc jsou korunky drsné, vůbec ne hladké. Dá se s tím ještě něco dělat? (Navíc mě nechala podepsat papír o převzetí korunek). Mám pak ještě jeden dotaz - i přes zvýšené stoličky v dolní čelisti mám pořád hodně zuby proti sobě. Mají mi dělat i korunky na horní čelist, ale prý budou zuby o sebe asi narážet. Dá se vaším způsobem výroby korunek (můstků) uzpůsobit i skus tak, aby horní zuby nebyly proti spodním?
Děkuji.

Re: špatné korunky, skus proti sobě

Jiří Sedláček 14.01.2018
Obecně korunky musí být funkční, teda kousat anatomicky správně a i esetetické. Nenechte se odbýt, určitě jste zaplatila desetitisíce, takže dokud nebude vše správně, musí to zubní lékař řešit i kdyby se měli dělat znovu. Anebo vám musí vrátit peníze.

Re: Re: špatné korunky, skus proti sobě

Zdena 15.01.2018
Děkuji za rychlou odpověď. Jsem z celé situace už zničená. Loni jsem měnila zubařku, protože chtěla skus proti sobě řešit jedině rovnátky (ty jsem před 12 lety už kvůli stejnému problému měla). Návrh nové paní doktorky byl zvednout dolní stoličky, až se zuby dostanou dál od sebe. To bylo zrealizováno a nestálo to také zrovna málo. Spodní korunky mi udělali prakticky jako pouze prodlouženou kopii mých zubů, tím se ale prostor mezi horními a dolními zuby, který vznikl zvýšením stoliček, zase zmenšil. Proto teď hrozí, že pokud by byly udělány horní přední zuby, budou do sebe narážet při skusu a hrozí ulomení. Zítra jdu na kontrolu k paní doktorce, vzhledem k její reakci při provizorním nasazení korunek, kdy jsem jí řekla, že mi nesedí, nečekám jakoukoli vstřícnost. Navíc, jak už jsem psala, mi hned po tom, co jsem jí řekla, že mi vadí hlavně ta trojka, nechala podepsat dokument - říkala, že mám jen podepsat, že jsem převzala korunky. V mé rozrušenosti jsem samozřejmě dokument nečetla, kopii mi nedala. Byla to moje chyba, že jsem netrvala na přečtení, ale rozrušený člověk nejedná zrovna moc duchapřítomně. Každopádně jsem smířena i s faktem, že o peníze přijdu. Zuby řeším přes15 let, ale pořád je výsledek v nedohlednu. Stoličky mám všechny zaplombované, řezáky nahoře i dole byly dostavěny a přetřeny bílou hmotou (nevím přesně jaký materiál), ta se postupně odštípávala, proto přišlo na řadu řešit to korunkami. Je to jako na kolotoči. Tím se zároveň chci zeptat, jestli by bylo možné se objednat na konzultaci k vám nebo přímo k panu doktorovi Kahánkovi. Děkuji moc za ochotu odpovědět, není moc lidí takto vstřícných k dotazům pacientů.

Re: Re: špatné korunky, skus proti sobě

Zdena 16.01.2018
Jen bych ráda dala vědět, že se paní doktorka nakonec snaží dát vše do pořádku, dohlazuje, dobrušuje, pošle mě znovu do laboratoře, dokud vše nebude tak, jak má být. Tak nezbývá než doufat, že nakonec všechno dobře dopadne. Vám chci moc poděkovat za názor a podporu v tom, ať to člověk nevzdá. Kdybych měla nějaký probélm, určitě se na vás obrátím s dotazem. Přeji krásný den a jen samé spokojené pacienty.

Re: Re: Re: špatné korunky, skus proti sobě

Jiří Sedláček 20.01.2018
Tak to jsem rád, určitě nic se nemá nikdy vzdávat. Doufám že budete nakonec spokojená a doktorka to vyřeší. Mělo by top být samozřejmé, doktoři by měli pomáhat lidem, proto tu práci šli dělat přece....

Částečná zubní nahrada Deflex

Marie 08.01.2018
V pravo dole 1 zub a vlevo dole dvazuby Jaká by byla asi cena Díky

Re: Částečná zubní nahrada Deflex

Jiří Sedláček 09.01.2018
Asi 10 tisíc

volba náhrady

Martina 02.01.2018
Dobrý den,
mám pokročilou parodontózu, v horní čelisti mám celkem 5 svých zubů vlevo a 2 vpravo, parodontolog mi doporučil zubní náhradu (chybí mi i přední zub).
Zubní lékařka, která bude zhotovovat náhradu mi doporučuje odstranit všechny horní zuby a celou náhradu, že bude pro mě lepší.
Nejsem si jistá její radou, ostatní zuby jsou samostatně i vedle sebe (2 a 3), ale zatím drží a nekývají se.
Jaké řešení byste mi doporučil - celkovou nebo částečnou náhradu?
V případě náhrady částečné - dají se doplnit další zuby nebo se musí udělat celková nová?
Děkuji za odpověď.

Re: volba náhrady

Jiří Sedláček 09.01.2018
Žádný zubní lékař vám takto bez rentgenu a prohlídky nemůže nic konkrétního doporučit. Ale obecně trhání zubů je vždy až poslední možnost. Minimálně kořeny zbylých zubů je možné použít na hybridní náhradu. Každý kořen, který vám zůstane je dobrý. Pokud vám paradentolog doporučil zubní náhradu a ne trhání, tak bych ho poslechnul. A ano, do částečné náhrady se dají doplňovat zuby.

přidání zubu do náhrady snímatelné částečné náhrady Deflex.

jaroslav Živný 18.12.2017
jde přidat zub do náhrady deflex?a jaká by byla cena?Děkuji
Záznamy: 1 - 12 ze 820
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Elektrický zubní kartáček

 
Prevence je vždy lepší než léčba. Čím pečlivěji se proto budete o své zuby a dásně starat, tím méně času strávíte v zubařském křesle. 
 
 
Zjistěte jak zubní kartáček OO funguje
 
 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab