Bělení zubů

 


Bělení zubů

Bělení zubů je téma, které v poslední době zajímá stále více lidí. Bělení zubů se proto začíná stávat výnosným bysnysem a věnuje se mu kromě zubních lékařů i mnoho kosmetických salónů. Od 31.10.2012 došlo ke změně legislativy ohledně používání bělících přípravků.  Pokusil jsem se proto toto téma, které je velmi složité, jednoduše shrnout a vysvětlit. 

 


Existují 3 základní možnosti bělení zubů.

1. Bělení zubů doma

Zubní lékař nejprve vezme otisky. V zubní laboratoři zhotovíme plastový nosič na bělící prostředek. Do tohoto nosiče si pacient maximálně jedenkrát denně, nejlépe na noc, aplikuje bělící prostředek, nasadí na zuby a nechá působit. Zesvětlení chrupu trvá 2 až 4 týdny v závislosti na požadované míře zesvětlení. Toto bělení zubů doma, včetně otisků, plastového nosiče, prostředku na bělení a instruktáže o používání stojí 1 850,-Kč na jednu čelist.

Mám zájem o bělení zubů doma

2. Ordinační bělení zubů - cena

Existuje mnoho technik ordinačního bělení zubů. Všechny využívají různé koncentrace peroxidu vodíku, která je v rozmezí 25 - 45 %. Prostředky na domácí bělení mají přibližně 3% koncentraci. Díky této  vysoké koncentraci je ordinační bělení zubů velmi rychlé a efektivní. Trvá od 45 minut do 90 minut, podle konkrétního typu ordinačního bělení zubů. 

Více o bělení zubů v ordinaci
 

 


3. Volně prodejné bělící prostředky

Dají se koupit v lékárnách, drogeriích, supermarketech, prostě kdekoli.  V tomto balení je folie, která po zahřátí ve vroucí vodě změkne a po nasazení na zubní oblouk se natvaruje a vytvoří se varianta laboratorně zhotoveného nosiče na bělící prostředek. Takto zhotovený nosič je hlavním nedostatkem tohoto řešení. Především ale volně prodejné prostředky na bělení vůbec nefungují.

Více informací zde:

Ostatní typy bělení zubů

Na internetu najdete mnoho "zaručených" rad jak vybělit zuby.  Často se však stává, že si lidé zuby poškodí a následné léčení nebo nové korunky pak stojí několikanásobně více, než by stálo odborné bělení pod dohledem odborníka - zubního lékaře. Podívejte se na některé z nich:

 Bělení zubů určitě zajímá i vaše známé


Každý, koho zajímají zdravé a krásné zuby, najde na jslab.cz spoustu užitečných informací.

Třeba o tom, jaké jsou možnosti bělení zubů a jejich výhody. Podělte se o nové znalosti se svými přáteli.

Chci sdílet článek na Facebooku

 


Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab