Program 

 

16.00 - 17.00       Otisky, modely

                            CAD software - možnosti 

                            Videa pracovních postupů 

                            Nové technologie                

                            

17:15 18:15       Dokonalý team 

                            Podklady z ordinace 

                                Řešení problémů                                                      

                            

18:30 - 20.00       Ekonomika - ceny 

                            Jak komunikovat

                            Diskuse


Obsah workshopu

Za čtyři hodiny získáte přehled o technologii výroby zubních náhrad a načerpáte praktické znalosti, které vám pomohou při komunikaci s vaším zubním technikem.

 

Dozvíte se:

 

  • jak se zhotovují zubní náhrady,
  • jaké jsou možnosti výroby zubních náhrad,
  • jak zlepšit kvalitu zubních náhrad,
  • jak jednoduše řešit problémy,
  • jak efektivně komunikovat se zubní laboratoří,
  • a mnoho dalších užitečných informací.

 

Nabízíme spolupráci

Hledáme zubní laboratoř, která pro nás bude vyrábět kombinované snímatelné, teleskopické a hybridní náhrady. Naším hlavním požadavkem je špičková kvalita.

 

 
Kontaktujte nás

 

 

Dále do našeho týmu dále hledáme

Zubní techniky-čky absolventy, nebo i s praxí, kteří jsou ochotní se učit od zkušených zubních techniků a kteří opravdu tuto práci chtějí dělat. Budeme potřebovat zubní techniky na pozice CAD/CAM specialista, obsluha 3D skeneru, obsluha CNC frézy, zhotovování modelů, kompozitní inlaye a onlaye, zhotovování celozirkonových korunek, snimatelných i fixních náhrad.
Pokud budete sdílet naší firemní filozofii a budete přínosem pro náš kolektiv, naše zubní lékaře a pacienty, rádi Vás uvítáme v našem týmu.
 
 

 

Vysoké zdanění zaměstnanců 

Díky vysokému zdanění ceny práce jsou v Česku hodně rozšířené "peníze na ruku". Především ve stavebnictví a službách. Takto placení zaměstnanci si však často neuvědomují rizika s tím spojené. 

Jejich zajištění je pak prakticky nulové.

Vertex

400 g sypaný   3 545,-Kč    bez DPH    -   1 kapsle 15 g   133,-Kč   -  4,84 euro

stroj   113 200,- Kč bez DPH   -   4 980 euro

prázdná kartuše  35,5 Kč bez DPH   -   1,29 euro

  machine capsule 15g pulver 15g empty cartridge pulver 15g +cartridge pulver 15g + cartridge no name
1.    Deflex      3 470  13,90        
2.    Vertex      4 980 13,67 4,63 1,23 5,86 4,86
3.     Flexite   13,00        
4.   Sabilex    2 404 10,76        
Viva Flex   13,22 7,95 1,5 9,45  
empty cartridge - no name - Poland - China       0,23    

 

price dental laboratory - dentures

  Totale Totale termoplast Partial simple Metal partial - skelet Flexible
JS Lab 96 160 80  178 160
Czech republik 73 105 50 116 127
Italy          

 


MUDr.Eva Luskačová MUDr.Petr Szekeres-Kahánek MUDr.Hana Luskačová

“Soustředím se na záchovnou stomatologii..........”

 

“Mojí specialitou jsou rychlé zákroky a keramické zubní náhrady. Krásný úsměv můžete mít už za 2 týdny.” “Soustředím se na protetickou stomatologii..........”
Pekařská 84, Brno 775 996 582 Hlinky 122, Brno 775 996 582 Pekařská 84, Brno 777 777 777
zjistěte víc zjistěte víc zjistěte víc
Podívejte se na ukázky naší práce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jak se dělá metalokeramické korunka

Zubní ordinace, respektive zubní lékař či zubař po nabroušení zubu vezme otisk. V zubní laboratoři zubní technik zhotoví model. Pracovní model se dá rozložit na více dílů. Především pahýl zubu na kterém se zhotovuje zubní korunka, je vyjímatelný. Zubní technik vymodeluje z vosku pomocí plynového kahanu zmenšený tvar zubu. Tento voskový model se zalije do formovací hmoty, v peci se při 900 stupních celsia vosk vyplaví a do vzniklé formy se vleje v licím přístroji roztavený kov. Poté zubní technik pomocí mikromotoru dobrousí kovovou konstrukci do správného tvaru. To je starší a ve většině zubních laboratoří pořád ještě běžná metoda zhotovení kovové konstrukce fixní zubní náhrady. V CAD/CAM zubní laboratoři se pracovní model pomocí 3D skeneru přenese do počítače, kde zubní technik vymodeluje pomocí speciálního softwaru konstrukci zubní náhrady s přesností na setinu milimetru. Tato konstrukce zubní náhrady je poté zhotovena ve frézovacím centru metodou laserového sintrování anebo frézováním. 

Kovovou konstrukci někdy zubní lékař, zubař, pacientovi vyzkouší, ve většině případů se ale zkouší jen složitější, větší zubní náhrady, kovové zubní konstrukce pro větší můstky. Zubní technik kovovou konstrukci opískuje v pískovači a nanáší první a poté druhou vrstvu základní keramické barvy, tak aby zakryl kovovou konstrukci. Každá vrstva se zvlášt vypaluje v keramické peci při teplotě okolo 900 stupňů, podle typu keramiky. V laboratoři navíc před nanášením základní barvy nanášíme  materiál NP primerkvůli lepší vazbě mezi keramikou a kovem. NP Primer se vypaluje 10 minut při teplotě 950 stupňů.  Po dokonalém zakrytí barvy kovové konstrukce začne zubní technik nanášet štětečkem keramický materiál. Keramický materiál je prášek smíchaný s tekutinou. Existuje 16 základních barevných odstínů zubů. Každý odstín se skládá z minimálně 3 vrstev. Není výjimkou, že zkušený a kreativní zubní technik použije na modelaci jednoho zubu třeba 5 - 10 různých vrstev a efektů. Nedá se ale říct že čím víc vrstev, tím lépe. Vždy záleží na konkrétní situaci. Správné plánování, výběr barvy a příprava před začátkem modelace je někdy ta nejdůležitější část v konečném výsledku. Takže zubní technik štětečkem vymodeluje z několika vrstev zvětšený tvar zubní korunky. Zvětšený proto, protože při vypalování v keramické peci se vytvořený tvar smrskne a korunka získá správnou barvu. Při modelaci můstků se z tohoto důvodu, smršťování, musí proces nanášení a modelace opakovat 3x. U jednotlivé korunky, pokud se dobře odhadne smrštění, stačí většinou jedno hlavní pálení. Je velmi jednoduché to takto popsat, ale jen správná modelace tvaru, nanesení těch správných vrstev do těch správných míst, je velmi složité, protože každá situace je jiná, každý zub je jiný. Poté zubní technik pomocí mnoha různých vrtáčků a pomocí pracovního modelu, dobrousí zubní korunku do správného tvaru. Když je zubní technik s tvarem zubní náhrady spokojen, tak nanese glasuru a provede poslední pálení v keramické peci. Zubní technik, mistr, nakonec pomocí gumiček, kartáčků a speciální pasty provede ruční doleštění viditelného povrchu zubní náhrady, zubní korunky, tak aby povrch zubu byl co nejvíc přirozený.

Celý tento proces má ve většině zubních laboratoří na starosti jeden zubní technik specialista na keramické zubní náhrady. V zubní laboratoři JSLAB máme na tento proces tři  samostatné specialisty. Jeden zubní technik, zubní technička má na starosti pracovní modely, nanášení NP Primeru a obou vrstev základní keramické barvy. Druhý zubní technik, zubní technička je CAD specialista, navrhuje tedy konstrukci zubní náhrady na monitoru počítače, a třetí zubní technik, zubní technička keramik má na starosti modelaci a tedy vytvoření definitivního  tvaru a barvy zubní náhrady - zubní korunky nebo zubního můstku.  Nakonec náš řidič doveze dokončenou zubní korunku do zubní ordinace k zubaři, který zubní korunku nacementuje pacientovy do úst.

Zubní náhrady

se dělí na fixní, snimatelné a na ortodontické aparátky, neboli rovnátka. Zubní lékaři rozhodují, jaký typ zubní náhrady pacientům nabídnou.  Zubní lékaři si objednávají výrobu zubních náhrad v zubní laboratoři. Moderní  zubní laboratořsi dále objednává zhotovení konstrukcí zubních náhrad ve frézovacích centrech Největší podíl na celkové výrobě zubních náhrad mají fixní zubní náhrady. Fixní zubní náhrady se dále dělí podle použitého typu materiálu na plastové, kompozitní a keramické.  Plastové a kompozitní materiály by se na fixní zubní náhrady měli používat pouze vyjímečně, protože nesplňují současné požadavky na zubní náhrady. Ve světě se tyto fixní zubní náhrady nepoužívají už dlouho, ale u nás je pořád někteří zubní lékařisvým pacientům indikují. Jediný materiál, který dokáže dobře nahradit přirozený zub je keramika. Keramické zubní náhrady se dále dělí na celokeramické a na metalokeramické. Celokeramické zubní náhrady mohou být zhotoveny mnoha způsoby. V převážné většině případů se však na celokeramické zubní náhrady používají pouze dva materiály. Je to zirkonium a lithiumdisilikát. Lithiumdisilikát v poslední době začíná být znovu u některých zubních lékařů oblíbený, především díky masívní reklamě. Přitom je to už mnoho let používaný materiál. Jeho jediným nedostatkem je malá pevnost. Pokud někteří zubní lékaři podlehnou masívní reklamě a budou lithiumdisilikát používat nesprávně, tak jim bude hrozit nárůst reklamací. V zubní laboratoři jslab zhotovujeme z tohoto výborného materiálu pouze jednotlivé korunky, fasety, inlaye a onlaye. Můstky jenom výjimečně a bez záruky.Více zde: https://www.zubni-laborator-brno.cz/

 

Adresa 

Jiří Sedláček
Veveří 456/9
602 00 Brno
IČO: 49466186

Kontakt 

tel.: +420 777 553 226    Jiří Sedláček
tel.: +420 543 242 845    recepce
tel.: +420 543 216 209    recepce
e-mail: sedlacek@jslab.cz

JS Lab v síti


copyright 2016 JS Lab